Liela daļa cilvēku sūdzās un maina savus siltumsūkņus sķietami lielo apkures izmaksu dēļ. Pirms to veikt pamēģiniet veikt izmaksu analīzi vismaz par pēdējo gadu ar fiksācijām, un salīdzinājumu ar iepriekšējiem periodiem, lai neparasti silta – vai auksta – ziema neradītu maldinošu priekšstatu.
Katli un kurināmā tvertnes aizņem daudz vietas. Siltumsūknim nepieciešams mazāk kā pusi no kvadrātmetra, atbrīvojot vērtīgu vietu.
Gaisa apkurei nav nepieciešami urbumi vai cauruļu izbūve, kas padara to par lielisku risinājumu, gadījumos kad zemes daudzums ir ierobežots un tiek apsvērta daļēja apkures uzlabošana – siltumsūknis + pašreizējā sistēma.
Zemes kolektors nozīmē, ka tiek ieraktas garas cauruļu cilpas vairāk kā metra dziļumā zem zemes. Būs nepieciešams uzrakt lielu daļu platības, uz laiku liedzot tā izmantošanu.
Apkures un karstā ūdens sagatavošanai ir jāizvēlas pareizas jaudas siltumsūknis, kas spēs sagādāt nepieciešamo apjomu karstā ūdens un apmierināt citu patērētāju pieprasījumu.
Siltumsūknis spēj sildīt radiatorus un siltās grīdas, neatkarīgi no nepieciešamās padeves temperatūras. Tomēr, ja apkures līkne ir zemāka par patēriņu, būs nepieciešams mazāks enerģijas daudzums, nodrošinot maksimālu sistēmas efektivitāti.
Papildus apkurei un karstajam ūdenim, karstās vasarās zemes siltumsūknis var nodrošināt arī telpu dzesēšanu, plašāk pazīstamu kā pasīvo un aktīvo dzesēšanu.
Cirkulējot aukstu šķidrumu sistēmā, tiek radīts atvēsinošs efekts, turklāt ar zemām izmaksām, kas vienādas ar pāris gaismas spuldžu enerģijas patēriņu. Šo paņēmienu sauc par pasīvo dzesēšanu un to var izmantot ar visiem zemes siltumsūkņu modeļiem.
Tas ietver patēriņus visa gada garumā, ieskaitot vissiltākos un visaukstākos periodus, kā arī karstā ūdens sagatavošanu. Citi faktori, kas var ietekmēt kopējo rezultātu, ir mājas izmērs, ģeogrāfiskais novietojums un iedzīvotāju skaits. Atšķirība starp COP un SCOP bieži ir ļoti liela.
COP (Coefficient of Performance jeb lietderības koeficients) izsaka siltumsūkņa saražoto siltuma jaudu attiecībā pret enerģiju, kas nepieciešama, lai to iegūtu. Piemēram, COP 4 nozīmē, ka ar 1 kW elektroenerģijas tiek saražots 4 kW siltumenerģijas.
Bet tas nav viss, kam jāpievērš uzmanība. COP mērīšana noteiktos testa apstākļos, nerēķinot enerģijas patēriņu visiem komponentiem sistēmā (piemēram, cirkulācijas sūkņiem), var izveidot šķietami labus rādītājus. Šādi mērījumi tiek veikti, tikai lai atbalstītu ražotāju tirdzniecību. Tam būtu jādod mājokļu īpašniekiem precīzāks priekšstats par to, cik efektīvs ir siltumsūknis kopumā, visā ekspluatācijas periodā.
Lielāks siltumsūknis ir dārgāks, bet tam ir zemākas ekspluatācijas izmaksas un otrādi. Pareizas jaudas iekārta sniegs optimālo balansu starp ieguldījumiem un ekspluatācijas izmaksām.
Efektīva siltumsūkņa uzstādīšana samazina apkures izmaksas no 50-75%, salīdzinot ar veco apkures sistēmu. Faktori, kuri ietekmēs gala rezultātu ietver sevī mājas stāvokli, apkures sistēmas uzbūve un āra temperatūru, klimatisko zonu un izmantoto energoresursu cenas.
Salīdziniet savu piedāvājumu: jebko no kopējām izmaksām, no pilnas ierīkošanas izmaksām līdz vecā katla demontāžai un izņemšanai. Lētākiem siltumsūkņiem iespējams būs pietiekama jauda, lai komfortabli apsildītu jūsu mājokli. Vilinoši zemo pirkuma cenu, ātri var pārspēt augstākas ekspluatācijas izmaksas vēlāk.
Siltumsūknis ir daļa no kopējās apkures sistēmas, kas arī sastāv no apkures sadales sistēmas un zemes kolektora.
Izvērtējot piedāvāto garantiju, neaprobežojaties vien garantijas termiņa ilgumu, bet rūpīgi pārbaudiet kas tajā ir iekļauts. Ir svarīgi, lai garantija vai apdrošināšana segtu visu produktu, nevis tikai tā kompresoru.
Jautājiet tālvadības moduli, kas ļaus jums paaugstināt vai pazemināt temperatūru izmantojot internetu, kad jūs grasāties doties mājās pēc brīvdienām vai darījuma brauciena.