Lielas ēkas – Pielietojuma piemērs

Lielas ēkas

Thermia klienti stāsta savus stāstus

 • Willis ēku Belcotec realizēja kā inovāciju centru pašu lietošanai. “Mēs to nosaucām par godu gaisa kondicionēšanas izgudrotājam Willis Carrier”, skaidroja Jan Vangeel, Belcotec izpilddirektors, un papildināja: “ar mūsu pašu ēku. Enerģijas patēriņa līmenis1 ir 28, kas ir ļoti zems ofisa ēkām.

  Willis ēka – nulle CO2 emisijas

  Belcotec ir HVAC sistēmu montāZas kompānija, kas specializējas augstas kvalitātes risinājumu realizācijā, nodrošinot pielāgotus risinājumus apkures, gaisa kondicionēšanai un ūdensapgādei komerciālajos objektos. Clevr ir montāzas kompānija, kas specializējas uz mājokļu īpašniekiem un cilvēkiem, kuri būvē paši. Belcotec un Clevr ir apvienojuši savas stiprās puses, lai radītu kaut ko unikālu. Veids, kā viņi papildināja viens otru un savas savstarpējās ambīcijas, noveda līdz Willis projektam. Īpaši mūsdienīgia ēka, kas stimulē inovācijas un ilgtspēju.

  “Willis ēka ir vairāk nekā tikai ofiss: tā ir atvērta zona ar dažāda veida darba vietām, radot atmosfēru, kas iedvesmo inovācijas. Multifunkcionāla, ērta, gaiša un pielāgojama – tie ir atslēgas vārdi, kas raksuro tās dizainu.” – Charlotte Ooms, arhitekte, Archiles Architecten

 • Aletschspa apkurina ar diviem Thermia Mega invertor darbināmi zemes siltumsūkņi, kuru apkures kapacitāte ir 14-59 kW. Siltumsūkņa enerģijas avots ir gruntsūdeņi ar aptuveno temperatūru 10°C. Apkures sistēma veic grīdas apsildi, kā arī baseina un pledbaseina sildīšanu. Telpu dzesēšana (gaisa kondicionēšana) tiek veikta ar pasīvo zdesēšanu, kas nozīmē, ka enerģija telpu atvēsināšanai pilnībā nāk no grunts.

  Mūsdienu spa ieguvumi no zaļās tehnoloģijas

  Aletschspa ir jaunākā piebūve Alex viesnīcai un tā ir pilnībā veltīta spa un labsajūtas uzlabošanai. Tai ir 80 m2 baseins un tiek piedāvāti daudzi relaksācijas veidi, sākot no ergonomisku formu burbuļvannām un beidzot ar gaisa pildīto “Aqua rondo” ūdens staciju. Ietilpīgajā baseinā ir pietiekami daudz vietas ūdens fitnesam. Bērni var izbaudīt šļakstīšanos mazajā strūklakā atsevišķā bērnu baseinā.

  “Pateicoties Thermia modernajai un efektīvajai ģeotermālajai enerģijas sistēmai, jaunais Aletschspa var izklaidēt savus viesus, tai pat laikā rūpējas par vidi un ietaupa naudu.” Milos Bill, izpilddirektors, eta Group

 • Viesnīca un spa tiek apsildīti ar Thermia zemes siltumsūkņiem. 18 Robust siltumsūkņi ar kopējo jaudu 715 kW nodrošina apkuri, dzesēšanu un karsto ūdeni viesnīcas numuriem, spa, ofisiem, veikaliem un apartamentiem 24000 m2 platībā.

  Moderns SPA ar eko apkures sistēmu

  Viesnīcas numuri, SPA, ofisi, veikali un apartamenti 24000m2 platībā, tiek apsildīti ar Thermia siltumsūkņiem.

  Strömstad Spa ir moderna viesnīca ar 232 numuriem un paplašinātām SPA telpām. SPA vien aizņem 2000 kvadrātmetru divos stāvos. Tas ir vienīgais Decléor Flagship Spa Ziemeļeiropā un piedāvā lielāko daļu SPA procedūru un produktus.

  Viesnīcas numuri, SPA, ofisi, veikali un apartamenti 24000m2 platībā, tiek apsildīti ar Thermia siltumsūkņiem.

 • Daļa no grupas filozofijas ir iegūt vadošo lomu inovatīvu, videi draudzīgu produktu un procesu ieviešanā. Ņemot vērā tās izpratni par enerģijas taupīšanas un energoefektivitātes nozīmi resursu patērēšanā, Porcelanosa Grupo nepārtraukti investē savu iekārtu uzlabošanā.

  Keramiskie produkti un ģeotermālā tehnoloģija

  Butech tika radīts 2001. gadā kā daļa no Porcelanosa Group ar mērķi atbalstīt visu profesionāļu darbu, kas iesaistīti keramikas flīžu klāšanas sektorā. Kompānija piedāvā plaša spektra materiālus un būvniecības sistēmas, kas apmierina mājokļu īpašnieku, uzstādīšanas speciālistu, celtnieku un arhitektu vajadzības.

  “Iedvesmojoties no savām vides pamatvērtībām, Butech izlēma izmantot ģeotermālo enerģiju apkurei un dzesēšanai. Rezultāti ir iespaidīgi: enerģijas ietaupījums 75%.”

 • Iepriekšējā apkures sistēma bija balstīta uz trim granulu apkures katliem ar vienu papildus uz šķidrā kurināmā darbināmu katlu kā rezerves sildītāju. Siltums pa skolu tika nodrošināts galvenokārt ar tradicionālajiem radiatoriem un, mazā daļā ar apkurināmajām grīdām.

  Pamatskolas ieguvums no siltumsūkņiem

  Edane pamatskola atrodas 15km uz austrumiem no Arvikas, Varmlandes Zviedrijā. Skolā mācās aptuveni 100 bērni, sākot no pirmsskolas vecuma līdz 6. klasei. Skolas pagalms ir plašs, un tam ir grants virsma, ko izmanto futbolam un citām spēlēm. Ziemā šī platība tiek pārvērsta par slidošanas laukumu. Edane skola pieder pie Arvikas pašvaldībai.

  “Tagad mums ir uzticama, inovatīva sistēma, kas darbosies turpmākos gadus, un mēs lēšam, ka enerģijas patēriņa samazinājums būs aptuveni 40 MWh gadā”, papildināja Per-Inge Adersson, mācību iestāžu vadītāja Arvikā.

 • Jau no pirmsākumiem investors plānoja izmantot atjaunojamo energoresursu tehnoloģiju, lai apsildītu un dzesētu ēku. Dzīvokļi tika aprīkoti ar zemgrīdas apkuri un dzesēšanu.

  Energoefektīvi dzīvokļi Itālijā

  Trento, ziemeļu Itālijā, ir uzbūvēts jauns, 68 dzīvokļu komplekss, daļēji īrei un daļēji pārdošanai. Ēka atrodas Monte Capuccini, vecā karjerā Trento pilsētā.

  “Pateicoties ģeotermālās un saules enerģijas izmantošanai, Capuccini dzīvokļi ilgi reprezentēs spilgtu efektivitātes, enerģijas taupīšanas un vides ilgtspējas piemēru.”

 • Kopējā dzīvojamā platība sastāv no 8600 m2 dzīvokļu platības un 1400 m2 citām telpām, kā, piemēram, garāžas u.c. Centralizētās apkures pieaugošās izmaksas bija galvenais iemesls, kāpēc iedzīvotāji sāka meklēt jaunu apkures risinājumu.

  Thermia Mega atjaunojamie energoresursi – saprātīga izvēle

  HSB Fabriken (Hyresgästernas sparkasse- och byggnadsförening och fabriken) ir mājokļu asociācija Arvikā, Vermlandas pilsētā Zviedrijā. Asociācija pārstāv 11 ēkas, kas būvētas 1980. gadu vidū, kurās dzīvo aptuveni 200 cilvēki.

  “Visi iemītnieki tagad bauda siltumu un komfortu ziemā, bet mājokļu asociācija tagad ietaupa līdz pat 65000 euro katrā apkures sezonā.”

Kontakti

Ja jums ir kādi jautājumi, lūdzu, sazinieties ar mums

Rakstiet mums

Agreement description 1 - less more
Agreement description 1 - more hide
Agreement description 2 - less more
Agreement description 2 - more hide
* Obligāts lauks

Thermia pārstāvis Latvijā

Airwave SIA

Airwave SIA

+371 675 666 07